Червень 23, 2025
ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЗА 2024-2025 н.р.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКИ, УЧНІ!
Закінчився 2024-2025 навчальний рік, який знову проходив в умовах повномасштабної війни проти країни агресора. На звітних зборах, ми підведемо підсумки у роботі колективу закладу освіти, учнів та й безпосередньо директора на посаді протягом 2024/2025 н. р..
У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, пропоную Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2023-2024 навчальному році.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор закладу освіти керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом закладу освіти, Правилами внутрішнього трудового розпорядку та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Засновником Закладу є Гощанська селищна рада.
Органом управління є відділ освіти.
Головною метою нашого освітнього закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.
Управлінська діяльність здійснювалась відповідно до розробленої Стратегії розвитку закладу освіти, в якій чітко окреслено місію закладу – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості здобувача освіти. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогів та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу.
Головними завданнями Закладу є:
- створення умов для здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;
- виховання морально і фізично здорового покоління;
- розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;
- формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.
Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.
Ми завершили 2024-2025 н. р., складний, тривожний, воєнний, який приніс нам усім чимало викликів, труднощів. Разом з тим, він був ефективним і результативним (як показав аналіз освітніх, управлінських процесів, анкетувань та досліджень серед учасників освітнього процесу).
Робота педагогічного колективу в 2024-2025 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:
- Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.
- Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.
- Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.
- Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.
РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ТА УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ
ЗДОРОВІ, БЕЗПЕЧНІ І КОМФОРТНІ УМОВИ НАВЧАННЯ ТА ПРАЦІ
Цей навчальний рік став справжнім викликом для адміністрації, педагогів, учнів та їх батьків. Проте, не зважаючи на труднощі, нам вдалося організувати освітній процес із дотриманням вимог безпечної роботи в умовах воєнного стану: забезпечити здобуття початкової, базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти в закладі, охопити навчанням усіх здобувачів освіти.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище – сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної або моральної шкоди. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. Наявні спортивні та ігрові майданчики, які є безпечними для учнів.
У закладі освіти забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, облаштування та утримання санітарних вузлів, дотримання питного режиму та інших аспектів забезпечення безпеки і комфорту освітнього процесу. Заклад має всі необхідні навчальні приміщення. Навчальні кабінети забезпечуються інтерактивними засобами навчання та необхідним навчальним обладнанням. Впродовж навчального року було встановлено 3 мультимедійні дошки та 10 комп’ютерів у кабінет інформатики.
Учасники освітнього процесу знають та дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, знають та дотримуються правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Працівники проходять навчання та інструктажі з даних питань. Систематично проводяться бесіди з учнями. Працівники обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку чи раптового погіршення стану здоров’я учасників освітнього процесу і вживають необхідних заходів у подібних ситуаціях.
У закладі освіти створено умови для безпечного використання мережі Інтернет. Формуються навички безпечного користування мережею учнями. Застосовуються комп’ютерні програми, які здійснюють фільтрування контенту. Учні в освітньому процесі отримують інформацію щодо безпечного використання мережі. У процесі викладання предметів (курсів) відбувається розвиток умінь учнів знаходити необхідну інформацію.
Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, потребує обладнання пандусом.
У ліцеї є так звана «тривожна кнопка», яку встановили у листопаді 2024 року.
ЯКІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ, ВДОСКОНАЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ
Освітній процес у закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2024 року по 30 травня 2025 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу. Увесь навчальний рік ми відпрацювали в ОЧНОМУ режимі.
Організація навчання у 1-4 класах, 5-11 класах здійснювалась за освітніми програмами та типовими навчальними планами.
Організація навчання у 1-4 класах здійснювалась за навчальними програмами, розробленими відповідно до Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти під керівництвом Савченко О.
Освітня програма та навчальний план для учнів ІІ ступеня були складені на основі Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОН України №235 від 19.02.2021 (додаток 3,4), для учнів 7-9 класів складані на основі Типової освітньої програми ІІ ступеня, затвердженої наказом МОН України №405 від 20.04.2018 (Таблиці 1, 10). Для учнів ІІІ ступеня складено відповідно до Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженим наказом МОН України №408 від 20.04.2018 (Таблиця 2).
Створено належні умови для варіативності навчання і вжиті заходи щодо її впровадження у навчальний процес. Освітній процес у 2024-2025 навчальному році був організований відповідно до освітніх програм та робочого навчального плану і плану роботи закладу освіти з метою забезпечення оптимальних умов для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального розвитку особистості здобувачів освіти, досягнення ними рівня, що відповідає потенційним можливостям, пізнавальним інтересам і здібностям учнів. Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2024/2025 н. р. була спланована враховуючи побажання учнів, запити батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для поглибленого та допрофільного навчання, курсів за вибором з метою надання якісної освіти. Загальна кількість годин на варіативну складову становить 4 години. Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетом у початковій школі є розвиваючі функції та духовний розвиток. Так у у 3-4 класах введено курс за вибором «Основи християнської етики». Даний курс передбачає розвиток любові до рідного краю, вивчення традицій та звичаїв українського народу. Основна школа дає базову середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до форм подальшого навчання. Саме тому протягом 2024/2025 навчальному році були введені такі курси: профільний предмет української мови у 11 класі, профільний предмет математика у 10 класі.
Освітній процес у 2024-2025 навчальному році був організований відповідно до освітніх програм та робочого навчального плану і плану роботи закладу освіти з метою забезпечення оптимальних умов для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального розвитку особистості здобувачів освіти, досягнення ними рівня, що відповідає потенційним можливостям, пізнавальним інтересам і здібностям учнів.
Кількісний склад працівників закладу освіти становить 15 педагогічних та 5 технічних працівників.
Серед 15 учителів:
11 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 73%
2 – «спеціаліст першої категорії», 13%
2 – «спеціаліст другої категорії» , 13%
4 – звання «старший учитель»; 26%
У закладі освіти всі педагогічні працівники працюють за фахом.
ФОРМУВАННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО, РОЗВИВАЛЬНОГО ТА МОТИВУЮЧОГО ДО НАВЧАННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ
Протягом 2024/2025 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ПМПК, було організовано інклюзивне навчання для 1 учня, що забезпечило право кожної дитини на вільний доступ до освіти.. Педагогічні працівники одним із напрямів підвищення кваліфікації обирають методики роботи з дітьми з ООП. Забезпечується психологічний супровід навчання дітей з ООП. Створено команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. Складено індивідуальну програму розвитку для дитини з ООП. Заклад частково забезпечено засобами корекції згідно з ІПР дитини. Забезпечується системна комунікація з батьками та співпраця з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Для батьків проводяться регулярні консультації щодо навчання і розвитку дитини. Батьки беруть участь у засіданнях команди психолого-педагогічного супроводу.
Проте гострою проблемою залишається часткове облаштування ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.
СТВОРЕННЯ ПРОСТОРУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТА СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАЦІЇ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Впродовж 2024-2025 н. р. увага приділялася роботі шкільної бібліотеки, адже освітня діяльність у закладі освіти неможлива без створення інформаційного простору, використання інформаційних ресурсів та комунікацій між учасниками освітнього процесу. Під впливом процесів глобальної інформатизації змінюються мета і завдання школи, вони стають більше особистісно-орієнтованими, спрямованими, зокрема, на формування та розвиток здібностей учнів і вчителів щодо опрацювання освітньої інформації. Шкільна бібліотека як безпосередня частина інформаційного простору теж долучилась до виконання вищеназваних завдань. У сучасному інформаційному світі, масовому доступі до електронних ресурсів бібліотеці доводиться «віднаходити» свою роль. Друкована книга все ще відіграє важливу роль у навчанні, але цифрові технології створюють нові можливості. Тому бібліотека вже не може бути просто пунктом видачі підручників.
У 2024-2025 н.р. бібліотека працювала за такими напрямами:
➢ виховання естетичної, етичної, інтелектуальної культури читачів;
➢ патріотичне виховання;
➢ забезпечення навчальною літературою;
➢ виховання культури читання;
➢ пошук нових шляхів комплектування бібліотеки.
Заходи проведені у бібліотеці:
- 30 вересня – Всесвітній день бібліотек»;
- Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття;
- Здоров’я – це скарб. Цінуй його.
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- До дня Героїв Небесної сотні;
- Нова українська школа. Методична майстерня педагога.
- Мова – духовне багатство народу;
- Скажемо насильству: ”Ні!”;
- Сніжний віночок сплітає зима;
- До Дня українського козацтва;
- І знову у мандри запрошують книги…;
- До Дня пам’яті жертв голодомору па політичних репресій;
- Двері відчиняй: іде Миколай;
- Читай і насолоджуйся! Розповідай друзям!
- Цей пам’ятний січень в історії українського народу;
- Усе моє, все зветься Україна;
- Інформаційний куточок;
- День Героїв Небесної Сотні;
- Мiжнародний день рiдної мови;
- День Чорнобильської трагедiї
Крім масової роботи, публічно-шкільна бібліотека с. Воскодави проводить виховну роботу по збереженню підручників. Бібліотекар школи разом із педагогами проводить рейди перевірки стану збереження підручників, інформує класних керівників про боржників бібліотеки; надає індивідуальні консультації, як самому відремонтувати книгу.
Отже, як бачимо, бібліотекар школи у тісній співпраці з вчителями та батьками докладає усіх зусиль задля виховання читача-громадянина з високими моральними та патріотичними якостями, намагаючись іти в ногу з часом.
Загалом, наша бібліотекарка є невід’ємною частиною команди педагогів, що працюють над національно-патріотичним вихованням ліцеїстів.
СТВОРЕННЯ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА, ВІЛЬНОГО ВІД БУДЬ-ЯКИХ ФОРМ НАСИЛЬСТВА ТА ДИСКРИМІНАЦІЇ
У закладі проводились практичні заняття, вправи із складанням простих правил безпеки, індивідуальні бесіди, були запрошені фахівці з центру життєстійкості, які проводили тренінги по даному питанню. Бесіда з учнями класу щодо з’ясування проявів булінгу.
Проведення ранкових зустрічей для учнів початкових класів з метою формування навичок дружніх стосунків. Участь у конкурсі малюнків «16 днів без насильства» . Залучали фахівців з центру життєстійкості.
Інформаційна хвилинка «Діти – жертви агресії: правда, що болить» . Перегляд відеоматеріалів та документальних фільмів. Виставка дитячих малюнків на тему: «Діти за мир». Година спілкування «Діти-янголи». Година спілкування «Світ без насильства». Година пам’яті «Пам’ятаємо про дитячі серця».
Проведення виховних годин та годин спілкування на тему тероризму з урахуванням вікових особливостей учнів. Проведення Дня цивільного захисту та об’єктового тренування. Проведення інструктажів антитерористичної спрямованості.
Також учні закладу неодноразово відвідували молодіжний простір «Клубок», де були проведені цікаві заняття на дану тему.
Робота соціального педагога.
Протягом навчального року у вересні місяці була проведена соціально-педагогічна паспортизація класів, школи.
Упорядкування даних дітей із соціально незахищених та пільгових категорій сімей.
Була здійснена перевірка відвідування школи учнями 1-11 класів для виявлення схильних до пропусків без поважних причин.
Упродовж року велося спостереження за поводженням учнів на уроках та перервах.
За період навчання проводилося вивчення громадської думки учнів, батьків та педагогічного колективу з різних питань шкільного життя.
Проведено бесіди до Європейського дня протидії торгівлі людьми.
Були проведені години спілкування з інтернет-безпеки до Дня безпечного інтернету.
Проводилися індивідуальні бесіди з підтримки емоційного стану дітей в складних ситуаціях.
Були здійснені профілактичні бесіди щодо обмеження часу користування гаджетами.
Ведення документації соціального педагога для формування проблемного поля на основі соціальних даних.
Робота психолога.
Проводилася психодіагностична робота, дослідження адаптації учнів до навчання. (спостереження, бесіди). Анкетування про адаптацію 5- класників до нових умов навчання в школі. Анкетування «Булінг». Профілактика ВІЛ-СНІДу. Відеолекторій «Життя на повну силу». Проведена консультативна робота з учнями «групи ризику», з учнями схильними до виникнення залежностей (тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії). Проводилися індивідуальні профілактичні роботи з учнями, що опинилися в складних життєвих обставинах.
Також у заклад була запрошена лікар сімейної медицини, яка через тренінг розкрила цікаві теми для старшокласників.
ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я УЧНЯ ТА ВЧИТЕЛЯ
Однією з умов безпечного освітнього середовища є знання та дотримання учнями й працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.
У 2024/2025 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Здоров’я, безпека та добробут», «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Були запрошені фахівці, які проводили цікаві заняття для учнів по мінній та пожежній безпеці, кібербулінгу, Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2025/20245навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти.
Під час повітряних тривог учні знаходилися в укритті.
У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухо-небезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
У 2025/2026 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій, тому що дане питання завжди актуальне.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на загальношкільних батьківських зборах.
Складені і опрацьовані списки дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО, дітей зі статусом ВПО.
Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні проводилася зустріч учнів 9-х та 11-х класів з працівниками професійних навчальних закладів
у виборі професії за сучасних умов. Учні 11 класу здійснили поїздку у селище ГОща до Бахмутського навчального центру і ознайомились з професіями та навчальною базою. Випускник нашого ліцею обрав даний заклад для подальшого навчання.
З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по закладу освіти учнів 1-11 класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:
✓ класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;
✓ класним керівникам 1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по школі»;
✓ класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.
Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2023/2024 навчальному році в основному виконані.
Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Здоров’я, безпека та добробут», «Основи здоров’я», «Захист України», а також були запрошені фахівці та проводили День цивільного захисту, де діти отримали багато нових навичок, зокрема у надання першої домедичної підготовки, евакуації з закладу та користування вогнегасником.
СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ І ПРАЦІВНИКІВ
Якісне і здорове харчування дітей — одна з умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Заклад освіти, в якому дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
З 11 вересня 2024 року учні пільгових категорій були забезпечені гарячим харчуванням. Відповідно до розподілу субвенції з грудня усі учні початкових класів, а саме 16 дітей безкоштовно харчувалися, та учні 5-11 класів пільгових категорій.
Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється Семенюк О.В. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення селищної ради.
Категорія | К-ть учнів | Примітка |
1-4 класи | 16 | |
Малозабезпечені | 5 | |
Діти – учасників бойових дій, ЗСУ | 6 | |
Діти – загиблих воїнів ЗСУ | 1 | |
Дитина з особливими освітніми потребами | 1 | |
Переміщені особи | 1 |
Основним завданням закладу у 2024-2025 н. р. було не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб діти хотіли харчуватися у шкільній їдальні. Звичайно, велика роль у формуванні навичок здорового харчування належить сім’ї, але саме в школі має формуватися розуміння, що таке здорове харчування.
Кроки, виконані для створення умов здорового харчування:
- організовано зручний режим харчування для всіх учнів закладу освіти, враховуючи кількість учнів (наявність початкової школи), пропускну можливість їдальні та інші умови закладу;
- розроблене 4-х тижневе сезонне меню, яке враховує рекомендації МОЗ щодо здорового харчування у закладах освіти, пропонує дітям смачні та апетитні страви;
- регулярно проводився моніторинг стану справ у їдальні;
- враховано думку дітей, батьків, працівників закладу щодо покращення умов харчування, змін у меню (за результатами анкетування учнів, вчителів, батьків);
- обговорення тем здорового харчування під час навчальних занять, позакласної роботи, у спілкуванні з батьками, зокрема наголошуючи на користі овочів, фруктів та ягід у щоденному раціоні.
У навчальному закладі організоване самостійне харчування та працює один кухар. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками, які вчасно повідомляють про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.
В їдальні закладу освіти не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю не за призначенням. Щомісяця заступником директора з навчально-виховної роботи Семенюк О.В., разом з громадською комісією, бракеражною комісією перевіряється стан організації харчування в закладі, за результатами перевірки складено акти перевірки, які затверджені директором. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.
За 2024-2025 навчальний рік на харчоблоці замінено ванну для миття посуду, частково кухонний інвентар, електричну плиту.
Однак є ряд проблем, які потрібно вирішувати, а саме: заміна посуду та кухонного інвентарю, косметичний ремонт їдальні, заміна мийки для овочів.
ПІДВЕЗЕННЯ УЧНІВ
Відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту», ст.36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується організований підвіз 6 дітей із Чудниці, Малинівки населених пунктів. З метою практичної реалізації цього питання було:
- визначено кількість учнів, які проживають за межами пішохідної доступності (більше 3 км) і складено списки, які затверджено директором закладу;
- призначено наказами відповідальних вчителів за безпеку життєдіяльності учнів під час перевезення;
- учні користувалися послугами маршрутних таксі та шкільного автобуса.
РЕАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, МОНІТОРИНГ ВИКОНАННЯ ПОСТАВЛЕНИХ ЗАВДАНЬ
Заклад освіти має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну стратегію розвитку. Стратегія визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, необхідні для їх досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво та педагоги здійснюють для досягнення визначених цілей відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до майбутнього життя. Ці пріоритети та кроки узгоджено з пріоритетними напрямами розвитку засновника. Стратегія розвитку оприлюднена, доступна для батьків та інших зацікавлених осіб. Заклад освіти обговорює стратегію із засновником, педпрацівниками, учнями та отримує зворотний зв’язок.
РОЗДІЛ ІІ. СТРУКТУРА ТА МЕРЕЖА ЛІЦЕЮ
Мережа класів
Адміністрацією та педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку мережі закладу освіти. Проектна потужність закладу освіти становить 264 учнів.
Станом на 05.09.2024 року у закладі навчалось – 68 учнів.
У комплектовано 9 класів, з них:
- класи початкової ланки 2 класи;
- класи базової середньої освіти 10 класів.
- класи повної загальної середньої освіти 6 класів.
Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, згідно заяв батьків, станом на 01.06.2024 до 1-го класу зараховано 1 дитину. На даний час гострою залишається проблема наповнюваності класів, на що вливає демографічна ситуація та міграція сімей.
СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ
Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на особистісному та компетентнісному підходах, враховує особливості психофізичного розвитку дітей; має у своїй основі чіткі та зрозумілі вимоги до навчальних результатів, заохочує учнів апробувати різні моделі досягнення результату без ризику отримати за це негативну оцінку; розвиває в учнів впевненість у своїх здібностях і можливостях тощо.
Учителі розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Для подальшого прогресу в навчанні учням пропонують види роботи, які відповідають очікуваному розвитку учнів у майбутньому. Педагоги спрямовують учнів до того, щоб вони визначали собі освітні цілі, формулювали очікування від власної роботи, у взаємозв’язку з цими цілями та очікуваннями здійснювали самооцінювання та взаємне оцінювання результатів навчання. Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2024/2025 навчальний рік заступником директора з навчально-виховної роботи Пюро С.С. було проведено аналіз досягнень учнів 2-4, 5-11-х класів за 2024/2025 навчальний рік.
У початкових класах навчається 16 учнів, у 5-9 класах – 40 учнів, у 10-11 класах – 11 учнів.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2024/2025 навчального року із 16 учнів 2 – 11 класів:
- 16 учнів 2-4 класів оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
- 16 учнів переведено на наступний рік навчання;
- 1 учень навчається за інклюзивною формою;
- 10 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;
- 7 учнів нагороджено Похвальними грамотами за особливі досягнення у вивченні предметів;
- не атестованих учнів немає.
Результати річного оцінювання знань здобувачів освіти освітнього закладу наведено в таблиці:
Клас | Кількість учнів | Рівень навчальних досягнень | Примітка | |||||||
Початковий | Середній | Достатній | Високий | |||||||
К-сть учнів | % | К-сть учнів | % | К-сть учнів | % | К-сть учнів | % | |||
5 | 8 | 0 | 0 | 3 | 37,5 | 3 | 37,5 | 2 | 25 | |
6 | 8 | 0 | 0 | 1 | 12,5 | 3 | 37,5 | 4 | 50 | |
7 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 89 | 1 | 11 | |
8 | 8 | 1 | 12,5 | 1 | 12,5 | 6 | 75 | 0 | 0 | 1 учень (інклюзія) |
9 | 7 | 0 | 0 | 1 | 14,3 | 5 | 71,4 | 1 | 14,3 | |
10 | 5 | 0 | 0 | 1 | 20 | 2 | 40 | 2 | 40 | |
11 | 6 | 0 | 0 | 4 | 66,6 | 1 | 16,7 | 1 | 16,7 | |
Всього | 51 | 1 | 1,96 | 11 | 21,57 | 28 | 54,9 | 11 | 21,57 |
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
З учнями, які мають бали початкового рівня за результатами річного оцінювання були проведені такі види роботи: індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, додаткові заняття з предметів, індивідуальні завдання. Розглядалось це питання на нараді при директорові й на засіданнях методичних об’єднань, з’ясовувались причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:
- недосконала система роботи із слабо встигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,
- недостатній зв’язок учителів із батьками.
Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження вивчення профільних предметів в старшій школі. Так у 11 класі запроваджено вивчення української мови та літератури як профільного предмета, в 10 класів запроваджено вивчення математики як профільного предмета. А також вибірково-обов’язкові предмети: 11-класі – мистецтво та інформатика; 10 класі – мистецтво та інформатика. У 2024/2025 навчальному році проведено роботу з учнями допрофільних та вибору профільних предметів.
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого вищого рівня.
Мережа класів
Адміністрацією та педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку мережі закладу освіти. Проектна потужність закладу освіти – 264 учні.
Структура контингенту | Навчальний рік | |
Поточний | Попередній | |
Кількість учнів | 67 | 78 |
Загальна кількість класів: | 9 | 9 |
Середня наповнюваність класів у 2024-2025 навчальному році становить 6 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2024/2025 навчальному році були:
- організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;
- контроль відвідування учнями навчальних занять;
- організація навчання за інклюзивною формою;
- функціонування гуртків;
- індивідуальна робота з учнями та батьками;
- надання закладом якісної освіти.
Аналіз руху учнів
Учнів на початок 2024/2025 н. р. | Вибуло | Прибуло | Учнів на кінець 2023/2024 н. р. |
68 | 1 | 0 | 67 |
Аналіз причин руху учениці пов’язаний з переїздом.
Надалі необхідно працювати над такими питаннями:
- Удосконалити мережу закладу відповідно до запитів батьківської громадськості на освітні послуги та форми здобуття освіти.
- Формувати сучасне освітнє середовище Нової української школи, забезпечити зміни просторово-предметного оточення, впроваджувати нові програми та засоби навчання.
РОЗВИТОК ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ
Здобутки учнів Воскодавського ліцею впродовж року:
Бродецький Григорій ( 8 клас ) – ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад: математика – ІІ місце,
географія – ІІ місце, інформаційні технології – ІІІ місце. Бродецький Йосип (9 клас) – ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад фізика – ІІ місце, Бродецький Йосип (9 клас) – ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, фізика – ІІІ місце. Марчук Богдан (9 клас) – ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, технології (трудове навчання) – І місце. Ткачук Вікторія (10 клас) – ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, англійська мова –І місце. Свинар Христина (9 клас) – ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, англійська мова –ІІІ місце. Фурс Ірина (8 клас) – обласний конкурс комп’ютерної графіки, номінація «Комп’ютерна анімація» – ІІІ місце. Фурс Ірина (8 клас) – конкурс творів Т.Г. Шевченка ІІ етап, ІІІ місце. Поліщук Михайло (9 клас) – конкурс ім. П. Яцика ІІ етап, ІІІ місце. Фурс Діана (11 клас) – конкурс ім. П. Яцика ІІ етап, ІІ місце. Лиса Анна (5 клас) – конкурс творів Т.Г. Шевченка ІІ етап, ІІІ місце. Колеснік Анна (6 клас) – конкурс творів Т.Г. Шевченка ІІ етап, ІІІ місце. Матвійчук Софія (7 клас) – ІІ етап конкурсу читців-декламаторів «Живи Кобзарю в пам’яті людській… », ІІ місце. Матвійчук Софія – ІІ етап конкурсу читців-аматорів, «Музика в слові Кобзаря» – ІІ місце. Спартакіада школярів з футболу – ІІ місце, ІІ етап Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч» (дівчата) –І місце, ІІІ етап Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч» (дівчата) – ІІ місце, спартакіада школярів з настільного тенісу– ІІ місце, змагання з футзалу (юнаки) – І місце, змагання з футзалу (дівчата) – І місце, спартакіада школярів з футболу – І місце, спартакіада школярів з волейболу – ІІІ місце.
Конкурси: конкурс патріотичної пісні «Поліська Січ» у дистанційному форматі, 1місце, Кондратюк Соломія; І місце – здобув колектив гуртківців «Юний біолог» в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Птах року»; І місце у конкурсі малюнків, Іваннікова Роксолана; І місце у конкурсі «Новорічна композиція»; 1 новорічний вінок «Новорічна магія», Негодюк Анна; І місце у конкурсі «Люби і знай свій рідний край», Довгалець Олександр.
ВИХОВНА РОБОТА ТА РОЗВИТОК УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
У І семестрі проводилися такі виховні заходи:
Проведення Свята Першого дзвоника «Україна – героїчна країна».
Єдиний Перший урок «Перемагає той, хто пам’ятає»
Олімпійський тиждень здоров’я.
Акція «Створи собі красу та затишок» (озеленення класних кабінетів).
Проведення Дня туризму «Орієнтування на місцевості».
Акція «Здай макулатуру – посади квіти» .
Виховні години: «Бабин Яр – трагедія людства на українській землі» (5-8 кл.), «Бабин Яр: дорога смерті. Історична правда» (9-11 кл.), присвячені пам’яті жертв Бабиного Яру 26-27.09.
Літературно-пісенна вітальня «Шана, вдячність тільки Вам!» до Дня працівників освіти.
Фотовиставка до Всесвітнього Дня захисту тварин «Наші домашні улюбленці!!!».
Тренінг про правильне харчування до Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування.
Інформаційна хвилинка «Не стань жертвою торгівлі людьми» до Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми.
Заходи спрямовані на попередження проявів булінгу і кібербулінгу.
Залучення учнів до насадження квітів на клумбах; впорядкування шкільної території. ( протягом місяця).
Бесіди з метою профілактики нещасних випадків , інструктаж щодо запобігання дитячого травматизму у канікулярний час.
Мовна гра «У світі мовознавства».
Конкурс плакатів «В здоровому тілі – здоровий дух» до Дня відмови від паління.
Тематична виховна година на тему: «Наш дух не зламати, свободу не вбити» ( (до дня Гідності і Свободи)
Акція «16 днів проти насильства» до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства .
Акція «Запали свічку» до Дня пам’яті жертв Голодомору.
Профілактичні бесіди, присвячені міжнародному Дню боротьби зі СНІДом.
Андріївські вечорниці.
«Ми повинні нести іншим людям добро», «Добро починається з тебе…» (виховні години до Міжнародного дня інвалідів).
Свято Миколая в закладі «На Святого Миколая в небі іскорка палає».
Перегляд фільму « Холодний яр. Воля України – або смерть».
Флешмоб «Хустку одягаю-перемогу закликаю».
Акція «Збережемо ялинку». Конкурс дитячої творчості.
Екологічна акція «З турботою про птахів» ( виготовлення годівничок).
У ІІ семестрі проводилися такі заходи:
Різдвяні колядки.
Виставка малюнків «Чарівниця Зима».
Фотофлешмоб підтримки «Обійми як бумеранг» до Міжнародного дня обіймів.
Виховні години «22 січня — День Соборності України», Флешмоб «Живий ланцюг єднання» ( до дня Соборності України).
Захід до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту. Виховна година «Голокост. Чужого горя не буває»
Історичне засідання «Крути. Боротьба заради майбутнього».
Виставка стіннівок до Дня Святого Валентина.
Заходи «Локальні конфлікти, причини їх виникнення» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Фотоклейдоскоп малюнків «Афганська війна очима дітей».
Флешмоб у соціальних мережах «Долоньки єдності» до Дня єднання.
Мітинг-реквієм на вшанування Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня у вирій полетіла…».
Конкурс читців-декламаторів, присвячений Міжнародному дню рідної мови «О мово рідна, золота колиска» .
Чорний день в історії суверенної України. 24.02 – День жалоби. Акція пам’яті «Запали свічку пам’яті за загиблими унаслідок збройної агресії російської федерації».
Фотовиставка «Добровольці нашого міста» до Дня українського добровольця.
Флешмоб «День здоров’я».
Виставка бібліотеки «Міжнародний день дитячої книги».
Заходи до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, котра пов’язана з розмінуванням. Мінна безпека із псом Патроном
Трудова акція «Парад квітів біля школи». Підготовка земельних ділянок для квітів. Засадження квітників
Операція «Милосердя». День довкілля. Трудовий десант «Чисте шкільне подвір’я».
День Цивільної оборони «Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди».
Загальношкільна лінійка пам’яті «Чорнобиль — горе України, її незагоєна рана». Година пам’яті «Біль Чорнобиля».
Бесіда «Права людини не мають кордонів» до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів
Тематичне свято «Для тебе, дорога, стелю стежки піснями» до Дня Матері.
Бесіди присвячені перемозі над нацизмом у Другій світовій війні.
Флешмоб «У кольорах моєї вишиванки любов до рідної землі!» до Дня вишиванки.
Година історичної пам’яті “Жертви політичних репресій” до Дня пам’яті жертв політичних репресій.
Випускний для учнів початкової школи.
Урочиста лінійка «Свято Останнього Дзвоника».
Випускні вечори для учнів старшої школи.
Учнівським самоврядуванням було проведено:
День збройних сил України.
Всесвітній день доброти.
Всесвітній день дитини.
Всесвітній день психологічного здоров’я.
День хліба та здорового харчування.
День українського кіно.
День миру.
Всесвітній день бажань.
Всесвітній день казки.
День Державного герба України.
Всесвітній день «спасибі».
Міжнародний день обіймів.
Міжнародний день сім’ї.
Виховна робота з учнями була проведена за такими орієнтирами:
✓ фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації;
✓ виховання та розвиток особистості дитини;
✓ громадянське виховання;
✓ родинно-сімейне виховання;
✓ трудове виховання;
✓ художньо-естетичне виховання;
✓ морально-правове виховання;
✓ екологічне виховання;
✓ формування здорового способу життя;
✓ превентивне виховання.
Пріоритетними напрямками виховної роботи були національно-патріотичне виховання та духовний розвиток дитини.
Отже, вся наша робота спрямована на виховання молодої людини, яка б уміла вчитися, жити, працювати, була соціально зрілою, а головне – патріотом своєї держави.
РОЗДІЛ ІІІ. ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ
РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ
Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, про що свідчать опитування учасників освітнього процесу. Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий рівні навчання.
Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти. Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи з 2018 року. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями закладу освіти ми вважаємо: підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти; ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії; забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.
МЕТОДИЧНА РОБОТА І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Якість освітнього процесу закладу освіти, його результати значною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.
Методична робота спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяє взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, дає змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечує підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.
У навчальному закладі функціонувало методичне об’єднання вчителів природничо-математично-технологічно-здоров’язбережувального напрямку, вчителів суспільно-гуманітарно-мистецького напрямку, вчителів початкових класів та класних керівників.
Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Ед-ера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів
№ п/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальні |
ЛИСТОПАД | |||
1 | Тиждень початкових класів | 25.11-29.11 | Ющук С.І.
Семенюк О.В. Ющук Л.В. Сидорук Т.М. |
ГРУДЕНЬ | |||
1 | Тиждень іноземної мови | 09.12-13.12 | Пюро В.Д. |
СІЧЕНЬ | |||
2 | Тиждень інформатики | 20.01-24.01 | Кондратюк Н.А. |
ЛЮТИЙ | |||
1 | Тиждень української мови та літератури | 24.02-28.02 | Сістук Т.Ю.
Нагорнюк Т.А. |
БЕРЕЗЕНЬ | |||
1 | Тиждень математики | 17.03-21.03 | Сауляк Л.І.,Токарець Л.Я.
Кондратюк Н.А. |
КВІТЕНЬ | |||
1 | Тиждень географії та біології | 21.04-25.04 | Сауляк Л.І.
Користинська Л.М. |
ТРАВЕНЬ | |||
1 | Тиждень національно-патріотичного виховання | 12.05-16.05 | Семенюк О.В.
Рудик Н.І. Класні керівники |
Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.
ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ТА АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІВ
Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Цікавляться новими тенденціями у розвитку освіти, отримані навички і компетентності застосовують у викладацькій діяльності. Систематично аналізують і оцінюють свою роботу з метою вдосконалення власної педагогічної майстерності. Вдосконалюють свої знання та навички взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами. Керівництвом здійснюється аналіз професійного розвитку педагогічних працівників.
Відповідно до пункту 14 розділу ІІІ Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 р. № 805 “Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.2022р. за №1649/38985, наказу Воскодавського ліцею від 20 вересня 2024 року №42 «Про створення атестаційної комісії для проведення атестації педагогічних працівників у 2024-2025 н.р.» цьогоріч проатестовано 5 педагогічних працівників ліцею.
РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2025-2026 Н. Р.
2025/2026 навчальний рік є особливим з точки зору ведення виховної роботи через соціально-політичну та економічну кризу в Україні. В контексті нових викликів, що постали перед країною, необхідно переглянути практику виховної роботи та захисту дітей у навчальному закладі.
Керуючись Законом України «Про повну загальну середню освіту», Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання та Програмами в галузі освіти, де визначені завдання загальної середньої освіти, наш ліцей головну увагу у виховній роботі акцентує на вихованні громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з вільними політичними і світоглядними переконаннями, з свідомим ставленням до обов’язків; на формуванні особистості учня; вихованні поваги до національних цінностей нашого народу; вироблення навичок здорового способу життя; готовності до подальшої соціалізації.
Беручи до уваги Концепцію національно-патріотичного виховання, наказ Міністерства «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2025 року», Цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на 2022-2025 роки пріоритетними в роботі педагогічних працівників із означеної проблеми залишаються:
✓ упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь, проведення тижнів правових знань;
✓ використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії, робота в малих групах на уроках правознавства та в позакласнійдіяльності;
✓ впровадження дієвого шкільного самоврядування в освітній процес;
✓ ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя;
✓ запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної та національної нетерпимості;
✓ впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками освітнього процесу;
✓ перетворення навчальних закладів на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату тощо.
Педагогічним працівникам необхідно забезпечити неухильне виконання спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення».
Велику увагу необхідно приділяти учням, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщеним родинам з метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми. Педагогічному колективу необхідно здійснювати:
✓ внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги з боку педагогічного працівника, соціального педагога;
✓ інформувати службу у справах дітей;
✓ здійснювати психолого-педагогічний супровід таких дітей;
✓ контролювати відвідування ними навчальних занять та якістьнавчання;
✓ активно залучати до громадської та гурткової роботи тощо.
Особливої ваги набуває питання патріотичного виховання учнів, особливо необхідно посилити національно-патріотичний характер навчання та виховання, передбачивши використання у виховній роботі з учнями кращих традицій та звичаїв українського народу.
Перед колективом поставлено такі виховні завдання:
- Продовжувати роботу над проблемною темою: «Впровадження інноваційних форм та методів навчання і виховання учнів у практику роботи ліцею».
- Впроваджувати в освітній процес інноваційні технології, продовжувати роботу над проектними технологіями.
- Впроваджувати сучасні методи навчання і виховання у педагогічну практику на основі соціалізації, в контексті подій, що постали перед країною.
- Створювати умови для постійного професійного вдосконалення педагогічних працівників, підвищення їх майстерності, вивчення та впровадження в навчально-виховний процес кращого педагогічного досвіду .
- Продовжувати роботу з питань виховання громадської свідомості учнів, патріотизму, національних традицій моралі, поваги до державних символів України.
- Активізувати роботу шкільного самоврядування шляхом залучення учнів до управління ліцеєм, проведення лінійок, активно залучати учнів до участі у позаурочному житті.
- Забезпечити безумовне виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників освітнього процесу.
- Продовжувати профілактичну роботу з правового виховання.
- Впроваджувати в освітній процес Концепцію національно-патріотичного виховання.
- Активізувати роботу серед учнівського колективу з протидії булінгу на насилля.
Психологічна допомога учасникам освітнього процесу у воєнний період
У результаті військової інтервенції російської федерації до України, постало гостре питання стану психологічного здоров’я здобувачів освіти та їхніх батьків, що впливає на освітній процес.
Одним із головних завдань закладу є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.
Робота психологічної служби закладу освіти здійснювалась за такими напрямками: просвіта і профілактика, консультування, діагностична, корекційно-розвиткова робота та інші.
Профілактична робота спрямована на створення у закладі таких умов, які сприятимуть гармонійному психічному та особистісному розвитку здобувачів освіти.
ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, груп у соціальних мережах закладу освіти та офіційної Facebook-сторінки закладу освіти. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.
Педагоги залучаються до виставок передового педагогічного досвіду.
Здійснюється стимулювання професійної майстерності вчителів відповідно до Положення про матеріальне стимулювання педагогічних працівників. Управлінські рішення приймаються на основі конструктивної співпраці, взаємодії з місцевою громадою, враховуються пропозиції учасників освітнього процесу.
Як директор закладу освіти у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Моніторинг здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі освіти залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЗАКЛАДУ
Право на якісну освіту в безпечних і нешкідливих умовах може бути реалізоване виключно за умови достатнього фінансування освіти та ефективного використання цих коштів.
ПАРТНЕРСТВО В ОСВІТІ. РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Отже, ми перегортаємо ще одну сторінку шкільного життя і підводимо підсумки 2023/2024 навчального року. Він був непростий. Але найбільшою цінністю я вважаю те, що ми цей рік пропрацювали в очному режимі.
Ми також розуміємо, що найголовніше зараз – це є безпека учнів!
Дякую учням, батькам за розуміння, підтримку, здорову критику.
Дякую педагогам, які викладалися на уроках заради майбутнього наших дітей, заради нашого з вами майбутнього!
Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу закладу освіти